Avrupa'nın tamamı, Amerika, Kanada, İsviçre, Brezilya, Torbalı'nın kurutulmuş domatesini satın almak için sıraya girdi. İlçede, 30 bin ton domates üretilirken yarısı kurumaya bırakıldı.

Türkiye’nin gıda sanayicileri Paris’te düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı ‘SIAL 2012’de Fransızları şaşırttı. 2010 yılında düzenlenen fuarda 128 Türk firması 4.5 dönümlük bir alanda yer alırken, dün başlayan SIAL’de ise 256 Türk firması 9 dönümlük alanlarıyla adeta dünya gıda devlerine meydan okudu.

ABD’nin New York şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarlarından ''Summer Fancy Food Show''a çok sayıda Türk gıda firması katıldı. New York'un ünlü Jacob K. Javits Kongre ve Sergi Merkezi’nde bu yıl 60.'sı düzenlenen fuarda, Ege İhracatçıları Birlikleri’nin organize ettiği Türk firmaları 3 gün boyunca ürünlerini tanıttı.

Manisa'nın kuru üzüm üretimiyle bilinen Turgutlu ilçesinde Avrupa ülkelerinden gelen talep, kurutulmuş domates üretimini de artırdı.
İlçede yaklaşık 10 bin dönüm arazide yetiştirilen domateslerin kurutma işlemi devam ediyor.

Şirketimiz 2007 yılında Balıkesir Ovaköy'de Osman KÜÇÜK tarafından kurulmuştur.
2012 yılından itibaren Manisa Akhisar'da üretim faaliyetlerimize devam etmekteyiz.
Kurulduğumuz günden itibaren kaliteyi prensip edinmiş olup, bölgede ihracatta önemli bir paya sahibiz.
Hergeçen gün koymuş olduğumuz hedefler doğrultusunda yurtdışı pazarımızı genişletmekteyiz. Devamını Oku

İLETİŞİM

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  +90 236 414 5980
+90 236 414 5980
  Akhisar-İzmir Yolu Üzeri No: 465 Kapaklı Mahallesi Manisa-Türkiye

Sosyal Medya